INSTRUKCJA OBSŁUGI SZCZENIAKA
BULDOGA ANGIELSKIEGO

 1. Szczenię czuje, słyszy, myśli i rozumie więcej niż ci się wydaje.
 2. Szczenię w znacznie większym stopniu niż ty podlega stresom, poznaje świat i wszystko dookoła jest dla niego nowe. Od ciebie zależy czy odbierze otaczający go świat jako wrogi albo przyjazny.
 3. Nie krzycz na szczeniaka. Twój krzyk odbierze tak jak ty wybuch bomby bo ma znaczne lepszy słuch.
 4. Szczenię buldoga jest trudne w obsłudze bo znacznie łatwiej utracić jego zaufanie niż je odzyskać.
 5. Nawet nie próbuj uderzyć szczeniaka, nawet jeśli wg ciebie będzie to tylko lekki klaps. Przez wiele dni będziesz miał przechlapane. Nie będzie cię zauważać, a gdy się do niego odezwiesz odwróci się plecami.
 6. Musisz dokonać wyboru czy wziąć szczeniaka na kanapę i do łóżka, czy nie, ale jeśli to zrobisz raz, będziesz to robić zawsze bo nawet sobie nie wyobrażasz jakie to fajne. W końcu właściciele buldogów dzielą się na tych, którzy śpią ze swoim psem i na tych, którzy się do tego nie przyznają.
 7. Jeśli podjąłeś właściwą decyzję (patrz pkt.6) to pamiętaj, że od tego momentu twoja kanapa należy do buldoga a ty jesteś na niej tylko gościem.
 8. Nie próbuj zmusić buldoga do wysiłku fizycznego. Długi spacer, zwłaszcza w upalny dzień może skończyć się tym, że pies wróci do domu na twoich rękach.
 9. Buldoga obudzić możesz tylko wtedy gdy odczuwasz nieodpartą potrzebę zabawy z nim lub żeby dać mu jeść. Jeżeli zrobisz to z innego powodu oleje cię i będzie spać dalej.
 10. Przy deszczowej pogodzie buldog wychodzi na spacer tylko gdy już nie może wytrzymać, a zawory ma mocne więc nie ciągnij go na siłę.
 11. Jeżeli uznasz swojego buldoga za członka swojej rodziny i obdarzysz go miłością jakiej wymaga dziecko specjalnej troski – odpłaci ci bezgranicznym oddaniem i miłością absolutną.
 12. Jeśli zastosujesz się do powyższych zasad uzyskasz spełnienie dostępne tylko prawdziwym miłośnikom buldoga angielskiego.